Mesajlar

Ahmed Hulûsi

MESAJ - 146

Tanrısıyla mutlu olanlar bugün; yarın neden mutsuz olacaklar?

İçinde yaşadığın Sistem ve Düzenin, yaptıklarının ve düşündüklerinin sonucunda ne getireceğini idrak edemeyip; boş beklentilerle bu gününü tüketebilirsin, belki de mutlu!… Ama ne var ki, yarın yaptıklarının sonuçları karşına gelecek o boyut şartları içinde!… İçinde yaşadığın Sistem ve DÜZEN yani “DİN”in gerçekleriyle yüz yüze kalacaksın gelecek boyutlardaki yaşamında. Veri tabanın hasılası olarak ortaya çıkan hayâllerin, sistem ve Düzen şartlarına göre gerçekleşecek sana gelecek boyutlardaki yaşamında!.

O boyutları öğrenip, o boyutlarda tanrının yeri olmadığını kavrayıp; ona göre, buradayken “ALLAH” gerçeği ışığında kendini ve sistemi tanımışsan, geleceğin mutluluk ortamı olur!… Yok eğer bu gerçeğe ters düşen bir biçimde, ötedeki bir tanrının seni bir yerlere getireceğini sanıp, buna göre hayâl dünyanda yaşamışsan; o zaman gelecekteki ortamın çok azap verecektir.

Sistem sonucudur ki; “dedesi erik yemiş, torunun dişi kamaşmış”; denmiştir. Erik yiyen dedelerin, babaların torun ve çocuklarını seyrediyor âlem hep!