Dost`tan Dosta

Ahmed Hulûsi

DOSTAN DOSTA - 1801 - 1810


1801. Her ağaç hangi amaca dönük kesilmişse ona göre kesilip biçilir, tornalanır!  Canı yandığı, ağlayıp sızladığı tornacı tarafından hiç kâle alınmaz! Marangozun eline düşmemeye bakın!  (29 Aralık 2012)


1802.  Kanser  bedeninin  felaketidir  ve  yitirilmesine  yol  açar. Kaybetme korkusu ise ebedî bilincinin kanseridir ki sonsuz geleceğini cehennem eder.


1803. “Ölüydün dirilttik” sonucu Esmâ’nın kendini seyriyle başlar ki, bu da EL Veliyy isminin zahir olmasıdır. İşte gerçek doğum budur. Gerisi kıyametin dehşetini bekleyenlerdir korkularıyla baş başa!


1804. Bencilliği ve sahip olduklarında tasarrufu kaybetme korkusuyla yaşayanın tasavvuf dedikodusuyla zaman harcaması ona ne kazandırır ki! İçinizdeki Rasûle (vicdanınıza) ne zaman kulak açacaksınız!


1805.  Gününü  bedeninin  keyfi  için  tüketenler  yanı  sıra,  Esmâ hakikatlerinin farkındalığını geliştirmek için değerlendiren İNSANlar da yaşar aramızda.  


1806. Kur’ân-ı Kerîm’in deşifresi olan Tasavvufun gerçeklerine iman etmezsin;  ilmin  getirisine  akıl  erdiremezsin.  Sadece  yiyip  içip yavrulamakla ne olacak geleceğin?


1807.  Sahip  olduğunu  SANIP,  yitirmemek  için  KORUMAYA ÇALIŞTIĞIN her şeyini ergeç KAYBEDECEKSİN!  


1808.  Hiç  çizilmiş  kristalle  çizilmemişi  bir  olur  mu?  Veremediğin sınav sonsuza dek içinde ukde olacak, onunla yaşayacaksın! Adımını düşünerek at!  


1809. “DÜN”den ders almamış olanın yarını da “DÜN” olacaktır!  


1810.  Marifet,  oku  yaydan  fırlatmak  değil,  nereye  ulaşacağını görmektir,  atmadan  önce!  Atılan  ok,  doğrultusunda,  hedefini vuracaktır  artık  sen  istemesen  de!  Düşüncen  okundur;  sonucunda yaşadığın eylem hedef... (24 Mart 2013)